Prečo politika

Slovensko treba odviazať z reťaze!

Už počas mojej manažérskej praxe som bola zodpovedná nielen za „svoje oddelenie“, ale aj za riadenie niektorých procesov v rámci celej firmy. Neustále som bola konfrontovaná s obchodnými plánmi, výkazmi a neúprosnými finančnými mantinelmi. Len toľko sme mohli minúť, koľko sme zarobili. Len také platy a odmeny sme mohli ľuďom dať, akú pridanú hodnotu sme po odpočítaní všetkých nákladov vyprodukovali.

Denne som sa stretávala s predpismi, ktoré nás nepredstaviteľne zaťažovali a samozrejme stáli peniaze. Už vtedy som si neraz vzdychla, čo všetko by som zrušila, keby som mohla.

Dodnes si pamätám, ako som takmer zošedivela, keď prišla povinná pracovná zdravotná služba. Pamätám si, ako ma vytočilo, keď mi prišiel okravatovaný fešák s mastnými vlasmi a kufríkom ponúknuť audit pracovného prostredia za milión korún. Presne toho MODERNÉHO pracovného prostredia, ktoré sme s architektom a bezpečnostným technikom zariadili v zmysle štátom stanovených noriem.

Rozčuľovali ma pravidelné faktúry za nezmyselné preškoľovania vodičov, poplatky za stravné lístky a mnohé ďalšie zbytočné náklady, ktoré naváľal na podniky štát a jeho byrokracia. Tie som neskôr vo svojej malej firme vnímala ešte citlivejšie. Denne som sa pýtala, ako toto všetko zvládajú malí podnikatelia, ktorí nemajú na všetko človeka a musia mnohé povinnosti riešiť externe. Ja sama som nestíhala všetko ani len naštudovať, nieto ešte splniť.

Zákony a predpisy sú prešpikované nezmyslami, mnohé z nich sú len ďalšími zamaskovanými daňami a "obuškami" v rukách úradníkov. A tak tí, ktorí pracujú a vytvárajú hodnoty, sú úkolovaní nezmyslenými povinnosťami a pokutovaní za ich nesplnenie

Mám obrovskú chuť a motiváciu toto zmeniť. Stojím na strane tých, ktorí pracujú alebo vytvárajú pracovné miesta, ktorí ťahajú svojou prácou, nápadmi a podnikaním ekonomiku, ktorí sú hybnou silou našej spoločnosti. Pravidlá musia byť nástrojom poriadku a spravodlivosti. Nie výpalným na kŕmenie štátneho rozpočtu a byrokracie, predmetom vydierania a korupcie.

Štát musí byť ten, kto vytvára podmienky, zabezpečuje verejné statky a chráni tých, ktorí to z objektívnych dôvodov nedokážu sami Má byť autoritou a zárukou vymožiteľnosti práva a poriadku.

Chcem byť politikom, na ktorého sa s dôverou obrátia zamestnávatelia, podnikatelia i zamestnanci v nádeji, že ich konečne niekto vypočuje. Chcem byť ich hlasom a nádejou, že lavínu regulácií a byrokratického šikanovania možno zastaviť, že do tej džungle nezmyselných predpisov možno zaviesť rozum, poriadok a prehľadnosť.

Ukážkou, ako som vás zastupovala, som sa uchádzala o vašu dôveru ...