Rozhovory

Jana Kiššová hovorí o zhoršujpcom sa podnikateľskom prostredí na Slovensku.

Pridané 11.09.2019

Filozofia súčasnej vlády je čo najviac peňazí ľuďom zobrať a potom vláda, ktorá bude sedieť na balíku peňazí, ich bude prerozdeľovať a určovať, koľko komu pôjde, povedala poslankyňa SaS J.Kiššová.

Pridané 16.07.2019

Zákon o osobitnom odvode pre obchodné reťazce smeroval pred pár dňami na Ústavný súd SR. Ako ústavní sudcovia rozhodnú? Ukazuje sa aj v tomto prípade dôležitosť ústavného súdu? Čo si o kandidatúre Roberta Fica myslí podpredsedníčka najsilnejšej opozičnej strany SaS Jana Kiššová a prečo je za verejnú voľbu sudcov?

Pridané 28.01.2019

Je empiricky overené, že pravica zdvihne dane len vtedy, ak verejné financie rozvrátia Mečiarove alebo Ficove vlády. Našťastie, niet žiaden dôvod na zvyšovanie daní. Naopak, bude dôvod na ich zníženie.

Pridané 03.05.2018

Jaguar Land Rover bol preplatený a tvrdím aj to, že keby sa osobitne Mečiarove a Ficove vlády zamerali namiesto kradnutia, divokých privatizácií a plytvania na zlepšovanie podnikateľského prostredia, na radikálne zvyšovanie vymožiteľnosti práva, celková štátna pomoc firmám mohla byť nižšia a štruktúra slovenskej ekonomiky bez takej výraznej naviazanosti na automobilový priemysel. Za socializmu sme trpeli hypertrofiou ťažkého strojárstva, čo bola chyba, a teraz je to zas automobilový priemysel. Tvrdí podpredsedníčka SaS a predsedníčka hospodárskeho parlamentného výboru Jana Kiššová.

Pridané 23.01.2018

Neúplatný človek, ktorý by nebol ovplyvniteľný ani politikmi, by mal byť úplnou samozrejmosťou. Hrozí nám, že sa budú ľudia skladať v premrštených cenách energií niekomu na nenáležité zisky, hovorí o nominácii Ľubomíra Jahnátka na post šéfa regulačného úradu podpredsedníčka SaS a šéfka parlamentného Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová.

Pridané 08.07.2017

Budem bojovať! Verím tomu, že v roku 2020 dostaneme šancu vládnuť. Pokiaľ by sa mi podarilo byť ministerkou hospodárstva, tak chcem mať vo svojej zásuvke návrhy, ktoré zlepšia podnikateľské prostredie. To je to, čo chcem po sebe jednoducho zanechať. A ak si niekto potom povie, že tej Kiššovej reformy boli prosto skvelé, moje pôsobenie v politike malo zmysel, povedala v exkluzívnom rozhovore podpredsedníčka SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová.

Pridané 09.06.2017

ROZHOVOR Bože môj, pýtam sa, kam smerujeme? Do centrálnej plánovanej ekonomiky? Je to nesmierne populistické, ak ponúknete niekomu viac peňazí, kto by to nechcel... Ale zodpovední členovia vlády alebo ktokoľvek, kto rozhoduje o platoch, by si mal uvedomiť aj dôsledky týchto populistických vyjadrení. Podstatné však je, že vláda zasa ide rozdávať, SNS bojuje so Smerom, kto bude populistickejší, kto „vybaví“  vlaky zadarmo, 13. plat „zadarmo“ a povinne. Lenže toto nie je cesta, tvrdí poslankyňa NR SR, podpredsedníčka SaS a predsedníčka Výboru pre hospodárske záležitosti NR SR Jana Kiššová.

Pridané 23.05.2017

V strane SaS ste to mali v poslednom období relatívne turbulentné. Odchod Jozefa Mihála, tiež sa hovorí o formujúcich sa dvoch krídlach. Čo sa deje v SaS? Situáciu v strane nevnímam turbulentne. Turbulentné sú možno rozhodnutia jednotlivcov. V tomto kontexte vnímam aj odchod Jozefa Mihála. Bol to prirodzený dôsledok viacerých okolností posledných mesiacov, možno rokov. Na jednej strane mimoriadne vyťaženie na odborných školeniach a na druhej strane tlak, ktorý je u nás v klube kladený na poslancov a ich aktívnu parlamentnú prácu. Tieto dve veci nebolo možné skĺbiť, čoho výsledkom bola aj opakovane medializovaná kritika, a to nie len Jozefa, ale aj SaS v súvislosti s jeho častými absenciami v parlamente. Jozef za hlavný dôvod označil v médiách názorové nezhody s predsedom Richardom Sulíkom.

Pridané 06.03.2017

Slovensku hrozí energetický kolaps, myslí si podpredsedníčka SaS a šéfka hospodárskeho výboru Jana Kiššová. „Ak toto berie premiér krajiny na ľahkú váhu, je to vážny problém. Ak nie je ani len ochotný predstúpiť pred parlament, vypočuť si kritiku a reagovať na ňu, považujem to nielen za opovrhovanie parlamentom, ale aj tými ľuďmi, ktorí dnes majú problém,“ hovorí Kiššová pre Parlamentné listy o chaose s cenami energií, pre ktoré opozícia žiada demisiu Roberta Fica. Premiéra budú odvolávať zajtra od 13:00, zrejme však bez jeho (i koaličnej) účasti počas rozpravy.

Pridané 13.02.2017

Povedala to predsedníčka parlamentnej komisie pre podnikanie Jana Kiššová (SaS). Témou rokovani bolo najmä zníženie administratívnej náročnosti zamestnania prvého zamestnanca.

Pridané 30.05.2016

Je ženou, ktorej najvyššia hodnota v každej oblasti života je sloboda. Je znovu zvolenou poslankyňou do Národnej Rady SR s počtom preferenčných hlasov 29 834. Vystúpiť z komfortnej zóny, zriecť sa do určitej miery svojho súkromia, potýkať sa i s nepríjemnými reakciami okolia a pritom robiť poctivo a so zapálením, to chce nielen odvahu. Jana Kiššová má nielen odvahu, ale aj štýl a ten potvrdila i v odpovediach na moje otázky.

Pridané 18.03.2016